Andělská hora
Hrad Andělská Hora (Engelspurg) stával na buližníkovém skalisku a rozhlížel se daleko do kraje. Dnes jsou zachovány pouze zbytky budov a zdí, které by si zasloužily alespoň zakonzervování proti dalšímu zvětrávání. Pod hradem se krčí městečko s kostelem Archanděla Michaela. Trochu stranou od městečka se nachází barokní hřbitov s původně poutním kostelem Nejsvětější Trojice. Architekt G. B. Alliprandi symbolicky vyjádřil trojjedinost Boží tvarem rovnostranného trojúhelníka, tvořícího půdorys jak hřbitova, i
kostela.
Pokud po silnici č. 6 budeme dále pokračovat, zahlédneme severně věž kostela v Žalmanově. Zářez nynější silnice ním skryje věže zámku ve Stružné, který je dnes v soukromých rukách, ale není v příliš lepším stavu, než když ho opustila armáda.
Dále se rozkládá městečko Bochov založené pány z Rýzmburka r. 1325. Nedaleko jeho centra stával hrad Hungerberg, ale dnes jsou z něj sotva patrné kupky kamenů v místech základů. Na náměstí v Bochově stojí historická radnice, mariánský sloup, barokní kašma a socha sv. Jana Nepomuckého. Jen pár kroků odnáměstí stojí barokní kostel sv. Michaela archanděla z r. 1666 s gotickými a renesančními prvky starší stavby. Jižně od města je zřícenina hradu Hartenštejn. Ta je postupně opravována a citlivě rekonstruována. Opravena byla věž, sloužící jako rozhledna, klíče od věže si za mírné vstupné lze proti záloze půjčit v městském informačním středisku.